Ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazdy wspinaczkowe

Pamiętaj,że jadąc ze szkołą wspinania ClimbMania na kurs/wyjazd/obóz będziesz miał wykupione ubezpieczenie NNW. 

Zachęcamy jednakże do zakupu lepszego ubezpieczenia w szczególności gdy nasza aktywność będzie w górach, gdzie ewakuacja w razie wypadku jest jedynie przy użyciu śmigłowca. Podstawowe ubezpieczenie często może nie wystarczyć na pokrycie drogich akcji ratunkowych za granicą. Poniżej przedstawimy wam kilka rodzai ubezpieczeń, które wg. nas spełniają wszystkie kryteria i pokryją wszystkie koszty leczenia. 

PZU Bezpieczny powrót

Ubezpieczenie obejmujące wszystkie aktywności górskie od wspinaczki po alpinizm. Ubezpieczenie obejmuje cały świat i 40 różnych aktywności. Ważne do wysokości 6000m n.p.m.(opcja rozszerzenia do 7200m n.p.m.) . Uniwersalna ochrona podczas zagranicznych wypraw. Pokrywa koszty akcji ratunkowej, leczenia, transportu do kraju, OC bagażu i pomoc prawną. 

Ceny: 

– 220zł/rok pakiet podstawowy. (koszty akcji ratunkowej do 100 000zł) 

– 453zł/rok pakiet rozszerzony. ( koszty akcji ratunkowej do 250 000 zł ) 

Ubezpieczenie Alpenverein

Alpenverein

Największy związek alpinistyczny w Austrii załozony w 1862 r. Do niedawna jedyna firma ubezpieczeniowa, która spełniała kryteria alpinistów. Oferują górskie ubezpieczenie do wysokości 6000m n.p.m.w ramach którego akcja ratunkowa jest finansowana do 25 000 euro. Koszty leczenia w stacjonarnym szpitalu 10 000 euro. Ubezpieczenie Europejskiej Ochrony Prawnej do 35 000 euro. Dodatkowo posiadacze karty Alpenverein mogą liczyć na zniżkę 10 euro w każdym Alpejskim schronisku. 

Koszty ubezpieczenia : 

Dorosły – 280zł (66euro)

Senior/Junior – 220 zł (52 euro) 

Karta Euro 26

Ubezpieczenie obejmujące jedynie osoby w wieku od 5 do 30 lat. W pakiecie rozszerzonym obejmuje większość sportów ekstremalnych w tym wspinaczkę. Posiadacz takiej karty może liczyć na zniżki np. za skipass, ściankę wspinaczkową i wiele innych obiektów takich jak restauracje lub ośrodki rozrywki. Dodatkowo posiadacz takiej karty ma liczoną w wielu miejscach ulgę studencką mimo iż nie jest wymagany status studenta. Ubezpieczenie oferuję 5000 euro za akcję ratunkową.

Koszt ubezpieczenia : 

171 zł / rok  – sport extra. 

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w górach już dziś

Przewiń do góry